,

Inter nuk gjen qetësi, Icardi kërkon rrogë faraonike

Nuk ka të mesme mes Mauro Icardit dhe Interit.

Zikaltërit duket se kanë nisur një luftë në distancë me bomberin e tyre, që kërkon rreth 10 milion euro pagë nga kontrata që pritet të firmoset në ditët e ardhshme. Megjithatë, sipas mediave italiane, negociatat me zikaltërve dhe argjentinasit kanë ngecur në këtë pikë, pasi Inter ofron vetëm 7 milion euro pagë neto.

Gjithashtu, në planet e milanezëve qëndron idea që në kontratën që Icardi do të firmos të përfshihet një klauzolë lirimi prej 250 milion eurosh. Nuk dihet nëse do të arrihet një marrëveshje mes palëve, por të gjithë janë sy e vesh nga shtëpia zikaltër.

Interes për 25 vjeçarin kanë shfaqur, PSG, Manchester City, Chelsea dhe Real Madrid.

/Ora News.tv/

Facebook Comments